نتیجه جستجوی برای ... نتایج بیشتر
  دسته‌بندی‌های داغ
   آی تی هوم / اخبار آی تی / مدیر عامل AMD گفت “کمبود تراشه ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت”

   مدیر عامل AMD گفت “کمبود تراشه ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت”

   نویسنده: جواد حسنخانی
   108 بازدید 4 دقیقه

   مدیرعامل AMD گفت این شرکت ” هر سه ماه یکبار ظرفیت تولید خود را  افزایش می دهد.” مدیر عامل AMD ، لیزا سو در مصاحبه ای با بارونز دوباره تاکید کرد که کمبود تراشه برای عرضه تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. این کمبود تأثیر منفی بر توانایی تولیدكنندگان در تأمین تقاضای مصرف كنندگان می‌گذارد.

   لیزا سو همچنین به تأثیرات همه گیر Covid-19 بر AMD می پرداخت. وی در مورد خرید شرکت تولید تراشه به نام Xilinx به مبلغ ۳۵ میلیارد دلار  نیز صحبت کرد.

    

   سو در مورد فشار زیاد بر روی AMD جهت تأمین تراشه مورد نیاز جهان بحث کرد و خاطرنشان کرد که تقاضا در ۱۲ ماه گذشته حتی از حد انتظارات ما فراتر رفته است. این کمبود کارت گرافیک و CPU برای مصرف کنندگان قابل توجیه نیست.

    

   مدیر عامل AMD خانم دکتر لیزا سو ، اوضاع از بخشی به بخش دیگر متفاوت خواهد بود ، اما پیش بینی می شود این کمبود محصول تا پایان سال ادامه داشته باشد. با این حال ، تقاضای در بازار و میزان توان تولیدکنندگان در ماه های آینده نیز مهم است.

    

   در حال حاضر پردازنده های AMD سری Ryzen 5000 به طور گسترده در دسترس هستند ، با این حال تقاضای بسیار بالاتر از عرضه است. با این حال ، خانم سو امیدوار بود و گفت ، “من فکر می کنم نیاز بازار در هر بخش متفاوت باشد. امسال نیز  با تمام توان خو د را ادامه می‌دهیم. این توان با ورود به سال ۲۰۲۲ ، کمی به پویایی بازار وابسته خواهد بود. اما قطعاً هر سه ماه ظرفیت تولید بیشتری خواهیم داشت. ”

    

   AMD در تلاش است تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد و انتظار دارد تا پایان سال نیازها برآورده شود. علاوه بر این ، مقدار تولید کارت های گرافیک سری RX 6000 در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

    

    

   دیدگاه