int(15873)
021-58426 مشاوره رایگان
آی تی هوم / راهنمای خرید / ممنوعیت فروش کامپیوترهای گیمینگ و Hi-end در ۶ ایالت امریکا

ممنوعیت فروش کامپیوترهای گیمینگ و Hi-end در ۶ ایالت امریکا

نویسنده: جواد حسنخانی
101 بازدید 4 دقیقه

بر اساس لایحه جدید انرژی  در ایالت های کالیفرنیا ، کلرادو ، هاوایی ، اورگان ، ورمونت و واشنگتن فروش کامپیوترهای Hi-END ممنوع شد.

در سال ۲۰۱۷ یک لایحه مربوط به انرژی در کالیفرنیا تصویب شد و اخیراً لازم الاجرا شد. پس از آن چند ایالت دیگر نیز به این قانون پیوستند.

اخیراً در کالیفرنیا مقاله ای منتشر شد كه در آن به بررسی مصرف انرژی توسط بازی های کامپیوتری پرداخته شده بود. آنها در یافته های خود ادعا کردند که در کالیفرنیا برای انجام بازی های کامپیوتری در سال ۲۰۱۶ حدود ۴.۱ تراوات ساعت برق مصرف شده است، که تقریباً ۷۰۰ میلیون دلار هزینه قبض این انرژی بوده است. سهم کنسول های بازی از این مقدار حدود ۶۶% و سهم کامپیوترهای گیمینگ حدود ۳۱% عنوان شده است . با این وجود احتمالا کنسولهای بازی از این قانون مستثنی باشند.

شرکتهای فروش این گونه محصولات، پیرو مقررات مصرف انرژی که توسط این ایالت ها تصویب شده است، نمی توانند به ایالات کالیفرنیا ، کلرادو ، هاوایی ، اورگان ، ورمونت یا واشنگتن این گونه کالاها را ارسال کنند. بنابراین این سفارشات لغو خواهد شد.  این ممنوعیت ارسال، ظاهراً در آمازون وجود ندارد ، اما احتمال بسیار زیاد وجود دارد که شامل حال آمازون نیز شود.

برخی نگران بودند این لایحه تاثیری منفی بر  استودیوهای بازی سازی و پژوهشگران هوش مصنوعی بگذارد ، اما به نظر می رسد این مقررات فقط شامل حال کامپیوترهای شخصی و خانگی می‌شود. در نتیجه سرورها ، کامپیوتر های ورک استیشن و کنسول های بازی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.

 

دیدگاه