بر اساس لایحه جدید انرژی  در ایالت های کالیفرنیا ، کلرادو ، هاوایی ، اورگان ، ورمونت و واشنگتن فروش کامپیوترهای Hi-END ممنوع شد.

در سال 2017 یک لایحه مربوط به انرژی در کالیفرنیا تصویب شد و اخیراً لازم الاجرا شد. پس از آن چند ایالت دیگر نیز به این قانون پیوستند.

اخیراً در کالیفرنیا مقاله ای منتشر شد كه در آن به بررسی مصرف انرژی توسط بازی های کامپیوتری پرداخته شده بود. آنها در یافته های خود ادعا کردند که در کالیفرنیا برای انجام بازی های کامپیوتری در سال 2016 حدود 4.1 تراوات ساعت برق مصرف شده است، که تقریباً 700 میلیون دلار هزینه قبض این انرژی بوده است. سهم کنسول های بازی از این مقدار حدود 66% و سهم کامپیوترهای گیمینگ حدود 31% عنوان شده است . با این وجود احتمالا کنسولهای بازی از این قانون مستثنی باشند.

شرکتهای فروش این گونه محصولات، پیرو مقررات مصرف انرژی که توسط این ایالت ها تصویب شده است، نمی توانند به ایالات کالیفرنیا ، کلرادو ، هاوایی ، اورگان ، ورمونت یا واشنگتن این گونه کالاها را ارسال کنند. بنابراین این سفارشات لغو خواهد شد.  این ممنوعیت ارسال، ظاهراً در آمازون وجود ندارد ، اما احتمال بسیار زیاد وجود دارد که شامل حال آمازون نیز شود.

برخی نگران بودند این لایحه تاثیری منفی بر  استودیوهای بازی سازی و پژوهشگران هوش مصنوعی بگذارد ، اما به نظر می رسد این مقررات فقط شامل حال کامپیوترهای شخصی و خانگی می‌شود. در نتیجه سرورها ، کامپیوتر های ورک استیشن و کنسول های بازی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.