مینی کیس گیمینگ اینتل به نام NUC 11 معرفی شد. این مینی کیس با وجود اندازه کوچکش با مشخصات بالای خود توجه ها را به خود جلب کرده است.

مینی کیس گیمینگ اینتل

رقابت بسیار سخت بین اینتل و AMD بر کسی پوشیده نیست. اینتل برای پیشی گرفتن در این رقابت سعی دارد تنوع محصولات خود را بالا ببرد. این بالا بردن تنوع محصولات نه تنها شامل پردازنده ها می‌شود، بلکه شامل کامپیوترهایی تولیدی این شرکت نیز می‌شود.

یکی از این کامپیوترهای مورد بحث مدل Intel NUC 11 است که با اندازه کوچک و کارایی بالا خود توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. Intel NUC 11 با نام کد “Beast Canyon” نیز شناخته می‌شود.

مینی کیس گیمینگ اینتل

مشخصات سخت افزاری Intel NUC 11

Intel NUC 11 با وجود ابعاد بسیار کوچک خود ، یک پردازنده i9 از نسل 11 اینتل دارد. این CPU دارای 8 هسته فیزیکی ، 16 هسته مجازی است و فرکانس حداکثری آن 5.0 گیگاهرتز است.

این CPU عملکرد بالایی دارد و همین عملکرد گرمای زیادی نیز تولید می‌کند. با این حال ، اینتل با وجود ابعاد کیس مشکل خنک کنندگی این کیس را حل کرده است. همچنین این مینی کیس گیمینگ با پردازنده i7 نیز ارائه خواهد شد.

اینتل NUC 11 دارای چهار اسلات M.2 است. به لطف وجود این اسلات امکان این فراهم شده که یک کارت گرافیک مجزا با اندازه های استاندارد درون خود بتواند جای دهد.

این مینی کیس گیمینگ دارای اسلات رم  Dual Channel  است و رم آن تا 64 گیگابایت قابل ارتقا است.

پورت مینی کیس اینتل

این کامپیوتر دارای دو درگاه Intel Wi-Fi 6E ، Thunderbolt 4 ، یک پورت 2.5 گیگابیتی Intel® Ethernet و منبع تغذیه داخلی 650 وات است.

این شرکت برای حل مشکل خنک کننده این دستگاه، از سه فن بزرگ 92 میلی متری و بیصدا برای خنک کنندگی استفاده می کند.

این شرکت جذابیت نورهای RGB برای گیمرها را نیز فراموش نکرده است. به همین خاطر  روشنایی زیر کیس و لوگوی روی کیس و سیستم کولینگ آن دارای نورپردازی RGB است.

مینی کیس گیمینگ اینتل

 

انتظار می رود که کیت های جدید Intel NUC 11 Extreme از سه ماهه سوم سال 2021 در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد. برآورد میشود این مینی کیس با پردازنده Intel Core i7 حدود 1150 دلار و با پردازنده Intel Core i9 حدود 1350 دلار باشد.