Ziguang یک سازنده تراشه چینی پردازنده 512 هسته ای تولید کرد.

 Ziguang ، یکی از تولید کنندگان عرصه فناوری در چین ،پردازنده H3C Engiant 800 را معرفی کرد که از ویژگی های قابل توجهی برخوردار است و همچنین با فناوری 7 نانومتری تولید می شود.

پردازنده ها و کارت های گرافیکی چینی هنوز نمی‌توانند با بهترین محصولات شرکت های غربی رقابت کنند ، اما این اختلاف به تدریج در حال کاهش است.

شرکت چینی Ziguang از پردازنده H3C Engiant 800 با ویژگی های خارق العاده رو نمائی کرد. در حالی که این شرکت در مورد ویژگی های اساسی و بازار مصرف تراشه صحبت می‌کرد ، در مورد محصولات جدید خود که برای فروش آماده هستند اطلاعاتی نیز ارائه کرد.

HC30

این پردازنده احتمالا در سال 2022 برای فروش ارائه شود.

Ziguang درباره H3C Engiant 800 توضیح داد که ، هدف اول از تولید این تراشه ارایه یک راهکار مناسب برای تجهیزات شبکه است. Engiant 800 پردازنده مرکزی نیست ، بلکه یک پردازنده شبکه با هدف مسیریابی ، هوش مصنوعی و پردازش داده ها در بستر شبکه های 5G است.

این شرکت هنوز مشخصات فنی دقیق پردازنده جدید خود را فاش نکرده است ، اما مشخص است که H3C Engiant 800 حداکثر 512 هسته  خواهد داشت و تعداد ترانزیستورهای موجود در ترکیب آن به 40 میلیارد خواهد رسید.HC-660

موردی که در این پردازنده جدید بسیار مورد توجه هست این است که قویترین پردازنده این شرکت یعنی Engiant 660 ، با استفاده از فناوری 16 نانومتر ساخته شده و دارای 256 هسته و 18 میلیارد ترانزیستور است. طبق اطلاعات اولیه ، ارائه H3C Engiant 800 در سال 2022 انجام می شود. گزارش شده است که H3C Semiconductor ، که بخشی از شرکت Ziguang  است، قصد دارد اولین سری آزمایشی تراشه ها را قبل از پایان سال جاری تولید کند.