موشن گرافی و انیمیشن سازی شاخه هایی هستند که امروزه با محبوبیت زیادی رو به رو شده اند و بسیاری از کسب و کارها برای بهتر دیده شدن و تبلیغات خود از این روش استفاده می کنند. موشن گرافی و انیمیشن سازی علاوه بر این که در تبلیغات و برند سازی مورد استفاده قرار می گیرند در شبکه های اجتماعی، طراحی وب سایت ،IT و همچنین سینما و تلوزیون کاربرد دارند و البته از دیدگاه مخاطبین هنر بسیار جذابی نیز می باشد! قبل از هر چیزی اگر شما در رندرینگ و طراحی تصاویر سه بعدی سر رشته ای دارید سری به مقاله زیر بزنید.

لپ تاپ مناسب تدوین و رندرینگ 

البته برای ساخت موشن گرافی و انیمیشن سازی، نیاز به سیستم یا لپ تاپی است که به خوبی بتواند از پس انجام این کار بر بیاید و بهترین شکل ممکن کار خروجی را تحویل دهد. در واقع هدف ما از نوشتن این مقاله تهیه راهنمایی برای خرید لپ تاپ های مناسب موشن گرافی و انیمشن سازی بوده است و قرار است در انتها چندین لپ تاپ که برای انجام این کار از هر جهت مناسب هستند را معرفی کنیم. پس اگر شما نیز در این حیطه فعالیت می کنید و قصد دارید که لپ تاپ مناسبی را تهیه کنید و یا قصد شروع این کار را دارید و می خواهید که لپ تاپ ایده آل خود را پیدا کنید مطالعه این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد، پس تا انتها با ما همراه باشید.

لپ تاپ مناسب موشن گرافی

موشن گرافی و انیمیشن سازی چیست؟

قبل از این که به سراغ بحث اصلی برویم بهتر است مروری بر روی این موضوع داشته باشیم که موشن گرافی و انیمیشن سازی در واقع چیست و چه کاربری دارد؟ اگر بخواهیم در ساده ترین حالت این موضوع را بیان کنیم، باید بگوییم که ویدیوهایی که پیام و محتوا را به‌صورت متحرک منتقل می‌کنند موشن هستند. در واقع موشن گرافیک زیر مجموعه ی انیمیشن قرار می گیرد. شما هر تکنیکی را که مشاهده می کنید که به نحویی یک شئ را به حرکت وادار می کند، نوعی انیمیشن سازی به شمار می‌آید اما آن‌ چیزی که موشن گرافیک را از سایر انیمیشن‌ها جدا می‌کند، محتوای ارائه شده در آن است. به طور معمول این نوع از انیمیشن‌ها با حرکت اشیا، متون و سایر عناصر گرافیکی همراه هستند. به بیان ساده‌تر، متحرک‌سازی اینفوگرافیک‌ها طراحی‌های وب، همگی نوعی از انیمیشن هستند که نام موشن گرافیک را برای این نوع انیمیشن در نظر گرفته‌اند. نرم افزار فتوشاپ پایه ثابت همه کارهای گرافیکی است و داشتن یک سیستم مناسب برای اجرای آن از واجبات محسوب می‌شود بهتر است قبل از هر چیزی سری به لینک زیر بزنید تا با لپ تاپ های فتوشاپ بیشتر آشنا شوید.

5 لپ تاپ برتر و قدرتمند در اجرای نرم افزار فتوشاپ

لپ تاپ مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی چه ویژگی هایی دارد؟

معمولا افرادی که قصد خرید لپ تاپ مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی را دارند، قبل از هر چیزی به ویژگی های سخت افزاری لپ تاپ توجه می کنند و معمولا ظاهر دستگاه برای آن ها در اولویت نیست! معمولا برای ساخت موشن گرافیکی از نرم افزار هایی مانند After Effects ، Illustrator، primeire، 3DMAX، Cinema 4D استفاده می شود. اصولا برای اجرای این نرم افزارها به لپ تاپی نیاز است که از نظر سخت افزاری در رده بالایی قرار داشته باشد و بتواند به سادگی این نرم افزارها را اجرا کند و تسک ها و پردازش های مربوطه را انجام دهد.

در ادامه به بررسی مشخصات سخت افزاری لپ تاپ هایی که برای انیمشن سازی و موشن گرافی مناسب است، می پردازیم.

برای آشنایی با نرم افزارهای رشته گرافیک و همچنین شناخت دقیق نیاز سخت افزاری این دسته از لپ تاپ ها مقاله زیر می‌تواند کمک شایانی برای شما باشد.

لپ تاپ مناسب برای اجرای نرم افزارهای رشته گرافیک

لپ تاپ مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی

پردازنده مرکزی یا CPU چه نقشی در لپ تاپ های مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی دارد؟

یکی از مهمترین قطعات سخت افزاری در لپ تاپ ها، پردازنده است. پردازنده وظیفه پردازش داده ها را بر عهده دارد و اگر پردازنده از نظر عملکردی در رده خوبی قرار نداشته باشد، شما نمی توانید در سایر بخش ها نیز عملکرد مناسبی را ارائه دهید.

در لپ تاپ هایی که قرار است برای موشن گرافی و انیمیشن سازی استفاده شود. بهتر است که پردازنده از نسل آخر Core i5 یا Core i7 باشد. یا اگر به سراغ انتخاب لپ تاپ هایی می روید که پردازنده رایزن دارند می توانید پردازنده هایRyzen 5 یا Ryzen 7 را انتخاب کنید.

لپ تاپ Core i5

البته اگر بودجه محدودی در نظر ندارید و از نظر قیمتی دستتان باز است، لپ تاپ هایی با پردازنده Core i9 یا Ryzen 9 نیز انتخاب مناسبی هستند اما از نظر قیمتی تا حدودی گران هستند و بیشتر برای فعالیت های خیلی حرفه ای و پیچیده مناسب می باشند.

لپ تاپ Core i7

عملکرد پردازنده گرافیکی در لپ تاپ مخصوص موشن گرافی و انیمیشن سازی

پردازنده گرافیکی در کنار پردازنده اصلی نقش مکمل را اجرا می کند و در واقع عملکرد بهینه این دو در کنار یکدیگر می تواند منجر به ایجاد یک نتیجه خوب در پردازش داده ها شود.

در لپ تاپ های مخصوص موشن گرافی بهتر است به سراغ انتخاب دستگاه هایی بروید که حداقل 4 گیگابایت کارت گرافیک مجزا داشته باشند. البته این حداقل انتخاب شما است و می توانید کارت گرافیک های 8 تا 16 گیگابایت را نیز انتخاب کنید. انتخاب میزان حافظه گرافیکی کاملا به این بستگی دارد که تا چه میزان قرار است فعالیت انجام دهید و در چه سطحی می خواهید این کار را انجام دهید. اگر فکر می کنید که در آینده به سراغ انجام کارهای حرفه ای تری می روید بهتر است از همان ابتدای کار لپ تاپی با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

در رشته گرافیک نرم افزارهای زیادی وجود دارد. نرم افزار پریمیر و افترافکت از نرم افزار های پرطرفدار در رشته گرافیک است که برای ویرایش و تدوین فیلم از آن‌ها استفاده می‌شود اگر شما نیز در این عرصه فعالیت دارید مقاله زیر منتظر شما است.

لپ تاپ مناسب نرم افزار افترافکت و پریمیر

لپ تاپ مناسب موشن گرافی

چه میزان رم را برای یک لپ تاپ مخصوص موشن گرافی و انیمیشن سازی انتخاب کنیم؟

رم یک حافظه موقتی است و در واقع محلی است که برنامه ها در آن اجرا می شوند. برخی از افراد حافظه رم با حافظه داخلی که برای ذخیره سازی است را اشتباه می گیرند، اما باید بدانید که این دو با یکدیگر تفاوت دارند. هر اندازه که ظرفیت رم کمتر باشد، امکان اجرای همزمان برنامه ها کمتر است. در مقابل رم بیشتر به این معنا است که امکان اجرای برنامه های همزمان در آن بهتر ممکن خواهد بود. اگر قصد انتخاب بهترین لپ ­تاپ برای موشن گرافی را دارید، پیشنهاد می­ شود که به سراغ انتخاب لپ تاپ هایی بروید که حداقل 16 گیگابایت حافظه رم داشته باشند و البته بیشتر لپ تاپ ها قابلیت ارتقا رم را دارند. پس اگر ارتقا دادن رم برای شما مهم است در زمان خرید لپ تاپ مخصوص موشن گرافی حتما به این نکته دقت کنید.

اهمیت صفحه نمایش در لپ تاپ های مناسب موشن گرافی و تدوین

معمولا افرادی که قصد انجام فعالیت هایی مانند موشن گرافی و انیمیشن سازی را دارند، انتخاب نمایشگر در تصمیم نهایی آن ها اهمیت دارد. افراد فعال در این زمینه بهتر است تا به سراغ انتخاب نمایشگر های بزرگ بروند تا محدوده دید بیشتری داشته باشند. البته میزان رزولوشن صفحه نمایش و پنلی که در آن به کار رفته است، نیز موضوع مهمی است.بهترین لپ تاپ ها برای انیمیشن ساز ها و گرافیست ها از نظر صفحه نمایش، لپ تاپ است که حداقل دارای مانیتور 15 اینچی  یا مانیتور 17 اینچی باشد و بتواند فضای دید مناسبی را برای کاربر ایجاد کند. البته دقت و تشخیص رنگ نیز نکته ی دیگری است که باید آن را مد نظر قرار دهید.بهتر است لپ تاپی را انتخاب کنید که پنل نمایش به کار رفته در آن IPS باشد.

BEST LAPTAP FOR MOSTIONGRAPHI

حافظه SSD و HDD به کار رفته در لپ تاپ های موشن گرافی و انیمیشن سازی

در لپ تاپ هایی که قرار است برای اموری مانند موشن گرافی و انیمشن سازی مورد استفاده قرار گیرد، نیاز است تا حداقل 1 ترابایت حافظه مکانیکی یا HDD وجود داشته باشد و این میزان حداقلی است که باید در نظر گرفته شود. داشتن حافظه SSD در این دسته از لپ تاپ ها سبب می شود تا لپ تاپ شما حافظه بیشتری داشته باشد و در کنار آن سرعت بیشتری را نیز تجربه خواهید کرد. یکی از مزایای داشتن SSD این است که می توانید در مصرف انرژی نیز صرفه جویی داشته باشید.

پس اگر قصد خرید لپ تاپ مناسب برای انجام این کار را دارید، بهتر است به سراغ انتخاب لپ تاپ هایی بروید که حافظه SSD دارند.هرچه میزان SSD به کار رفته در لپ تاپ بیشتر باشد، سرعت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

 

معرفی 5 لپ تاپ ایده آل برای فعالیت موشن گرافی و انیمیشن سازی

حالا که با ویژگی های سخت افزاری این سری از لپ تاپ ها اشنا شدید وقت آن است که تعدلدی از لپ تاپ های مناسب برای کارهای گرافیکی را با هم بررسی کنیم و به یک جمع بندی کلی برسیم. در صورتی که قصد خرید لپ تاپ مناسب برای رشته گرافیک را دارید مقاله زیر را حتما از قبل از خرید مطالعه کنید.

نکات خرید لپ تاپ برای رشته گرافیک

لپ تاپ ASUS VivoBook K571LI

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i7 10870H
حافظه رم 8 گیگابایت
حافظه داخلی 1TB + 256 SSD
کارت گرافیک GeForce GTX 1650TI 4GB
وزن 2.14 کیلو گرم
لپ تاپ K571LI

لپ تاپ K571LI یکی از لپ تاپ های خوبی است که می توانید در زمینه موشن گرافی و انیمیشن سازی از آن استفاده کنید.این لپ تاپ حداقل نیاز هایی که یک گرافیست یا فرد فعال در این زمینه باید داشته باشد را دارد و مهمترین نکته ای که در مورد آن وجود دارد قیمت اقتصادی است که دارد .به طور کلی این لپ تاپ به عنوان یک لپ تاپ با سخت افزار قدرتمند اما قیمت مناسب به شمار می آید.

خرید لپ تاپ K571LI

لپ تاپ ASUS VivoBook Pro N7400PC

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i7 11370H
حافظه رم 16 گیگابایت
حافظه داخلی 1TB SSD
کارت گرافیک 4GBGeForce RTX3050
وزن 1.45 کیلو گرم
لپ تاپ N7400PC

یکی از نقاط قوت این لپ تاپ داشتن نمایشگر OLED آن است که برای افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و احتیاج دارند تا نمایشگر آن ها از هر نظر قدرتمند باشد، گزینه واقعا مناسبی است.جدا از آن این لپ تاپ طراحی زیبایی نیز دارد و سخت افزار به کار رفته در آن نیز به گونه ای است که از پس انجام کارهای موشن گرافی و انیمیشن سازی بر می آید و برای رندرگیری نیز مناسب است.

خرید لپ تاپ N7400PC

 

لپ تاپ LENOVO Legion 5

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i7 11800H
حافظه رم 16 گیگابایت
حافظه داخلی 1TB SSD
کارت گرافیک GeForce RTX 3060 6GB
وزن 2.4 کیلو گرم
لپ تاپ LEGION 5

لپ تاپ لجیون 5 یکی از لپ تاپ های خوب از کمپانی لنوو است که طرفداران زیادی نیز دارد. این لپ تاپ محبوب سخت افزار یک لپ تاپ گیمنیگ را دارد. احتمالا از همین جمله متوجه خواهید شد که عملکرد این لپ تاپ در زمینه موشن گرافی و انیمیشن سازی به چه صورت خواهد بود. لپ تاپ لجیون 5 به سبب سخت افزار خوب و قدرتمند، طراحی زیبا و قیمت خوب می تواند یکی از انتخاب های اصلی افرادی باشد که در زمینه انیمیشن سازی و موشن گرافی فعالیت می کنند.

خرید لپ تاپ Legion 5

 

لپ تاپ ASUS ROG Zephyrus GU603HR

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i7 11800H
حافظه رم 16 گیگابایت
حافظه داخلی 1TB SSD
کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3070 8GB
وزن 1.9 کیلو گرم
لپ تاپ GU603HR

این لپ تاپ به گونه ای طراحی شده است که مناسب فعالیت یک گیمر حرفه ای می باشد یعنی یک سخت افزار فوق العاده گیمینگ در آن به کار رفته است. پس تمام افرادی که در زمینه طراحی و گرافیک، تدوین و رندرینگ و یا موشن گرافی و انیمشن سازی فعالیت می کنند می توانند به عنوان یک انتخاب عالی از این لپ تاپ استفاده کنند.

خرید لپ تاپ GU603HR

 

لپ تاپ ASUS FX706HM

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i9 11900H
حافظه رم 16 گیگابایت
حافظه داخلی 1TB SSD
کارت گرافیک 6GB GeForce RTX 3060
وزن 2.6 کیلو گرم
لپ تاپ لنوو مدل TM420UA1

می توان گفت این لپ تاپ از نظر سخت افزاری یکی از بالارده ترین لپ تاپ هایی است که در بازار لپ تاپ ایران وجود دارد و یکی از انتخاب های اصلی حرفه ای ها است.

اگر شما قصد دارید به صورت حرفه ای این فعالیت را دنبال کنید و البته محدوده قیمتی نیز در نظر نگرفته اید، خرید لپ تاپ FX706HM می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

 

 

 سخن آخر…

در این مقاله سعی کردیم راهنمای کاملی برای خرید لپ تاپ مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی را بیان کنیم. اما این نکته را به یاد داشته باشید که برای خرید هرگونه لپ تاپی در درجه اول مشخص کنید که هدف و نیاز شما از خرید لپ تاپ چیست و چه میزان بودجه در دست دارید و سپس متناسب با آن بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر حس می‌کنید هنوز ابهاماتی است که باید برطرف شود و یا هنوز جواب سوال خود را نگرفته اید از طریق شماره تماس زیر با مشاورین ما تماس بگیرید. در غیر این صورت می‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

شماره تماس : 58426

بهترین لپ تاپ های مخصوص کارهای گرافیکی