بررسی همه جانبه ی لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر

شخصی می‌خواهد زمین 1.5 متر در 90 متر که یک ابعاد کوچک است را بیل بزند، برای بیل زدن این زمین یک بیلچه نیز کفایت می‌کند و کار شخص را راه می‌اندازد، حالا در نظر بگیرید همین شخص یک زمین 60 متری داشته باشد و بخواهد آن را بیل بزند دیگر بیلچه کفاف کار او را نمی‌دهد و باید حداقل از یک بیل برای کار خود استفاده کند، و اگر همین شخص بخواهد یک زمین 1 هکتاری را شخم بزند دیگر بیل و بیلچه کفاف کار او را نمی‌دهند و با از ماشین های مخصوص استفاده کند. کار با لپ تاپ هم دقیقا به همین صورت است، هر چه شخص فعالیت پروژه سنگین‌تر و بزرگ‌تری را برای انجام انتخاب کند نیازمند یک سیستم قوی‌تر است و نمی‌تواند از همان لپ تاپ مناسب کارهای سبک استفاده کند به عبارت کلی هر چه پروژه شما سنگین تر شود، نیاز شما به سیستم قوی‌تر بیش‌تر می‌شود.

لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر دیگر دغدغه ی  همه دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر است. می‌توان گفت کمتر دانشجوی آی تی یافت می‌شود که اطلاعات درباره لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر نداشته باشد. لپ تاپ اصلی ترین نیاز دانشچویان رشته کامپیوتر است و در صورت نبود آن تقریبا کاری را نمی‌توانند از پیش ببرند، از طرفی دیگر در دوره 4 ساله کارشناسی و حتی رشته ارشد و دکترا با گذشت هر ترم تحصیلی، فعالیت های دانشجویان حرفه ای تر می‌شود. پس دانشجویان این رشته باید این نکته را در نظر داشته باشند اگر حتی در ترم های پایین تر از سیستم ساده استفاده کنند در اواخر سال دوره تحصیلی خود با مشکل ضعیف بودن سخت افزار لپ تاپ مواجه خواهند شد. پس بهتر است در ابتدا راجب سخت افزار لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر و قیمت لپ تاپ رشته کامپیوتر اطلاعات کسب کرده و از همان ابتدای مسیر ابزار مناسبی انتخاب کرده باشند.

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

رشته ی مهندسی کامپیوتر با روی کار امدن چهره ی جدیدی از تکنولوژی به رشته های دانشگاهی اضافه شد. این رشته در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته ی تحصیلی در دانشگاه به حساب می‌آید. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به یررسی و شناخت نرم افزارها و سخت افزارهای جدید بپردازند، به برنامه نویسی و طراحی سایت مشغول شوند و هنر تجزیه و تحلیل تمامی موارد نرم افزاری و سخت افزاری را داشته باشند. این رشته گرایشات مختلفی دارد و بیش‌تر دارای پراکندگی زیر رشته زیادی است. به همین دلیل انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای رشته کامپیوتر کمی سخت به نظر می‌رسد.

لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

دو گرایش اصلی در مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر دارای دو گرایش اصلی است: مهندسی نرم افزار و مهندسی سخت افزار. گرایش نرم افزار مخصوص کسانی است که به برنامه نویسی علاقه دارند. دانشجویان این رشته ترجیح می‌دهند به جای ارتباط فیزیکی با سخت افزار لپ تاپ به تجزیه و تحلیل داده ها و نرم افزار های آن بپردازند. هوش مصنوعی، الگوریتم . بسیاری دیگر از موارد با نرم افزار سیستم در تماس هستند. در مهندسی سخت افزار قضیه دقیقا برعکس است! در گرایش سخت افزار دانشجویان در تعمیر و بررسی قطعات، بردها، تجهیزات در مقیاس‌های مختلف مشغول هستند و ارتباط زیادی با نرم افزار ندارند.

زبان های برنامه نویسی رشته کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر مانند تمامی رشته های دیگر نرم افزارهای خاصی برای فعالیت خود دارند و برای انجام پروژه هایشان باید از نرم افزارهای مخصوص رشته خودشان استفاده کنند. این نرم افزارها نیازمند سیستم و لپ تاپ مناسب هستند تا بتوانند به راحتی و بدون کندی و هنگی سیستم اجرا شوند.  در ادامه به بررسی تعداد از این نرم افزارها خواهیم پرداخت. به صورت کلی حداقل سی پی یو به کار رفته در این سری از لپ تاپ ها باید از سری Core i5 باشد. رم حداقل 8 باشد و حافظه SSD و کارت گرافیک مجزا نیز حتما در لیست سخت افزاری این لپ تاپ قرار بگیرد. برای کسب یک دید نسبت به حداقل سیستم مورد نیاز در لپ تاپ مهندسی کامپیوتر به لینک زیر مراجعه کنید.

لپ تاپ core i5

حداقل سیستم مورد نیاز برای زبان برنامه نویسی Python

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i5
حافظه رم 8 گیگابایت
حافظه داخلی 256 گیگابایت SSD
کارت گرافیک 2 گیگابایت کارت گرافیک مجزا

زبان برنامه نویسی Python

زبان برنامه نویسی پایتون یکی از زبان های محبوب برنامه نویسان است و بیش‌تر افراد تازه کار  این زبان را به عنوان زبان برنامه نویسی خود استفاده می‌کنند. این نرم افزار به دلیل جامعه و همه جانبه بودن و داشتن کارایی چند منظوره دارای محبوبیت بالا است. علاوه بر این ها زبان برنامه نویسی پایتون در جوامع علمی نیز از محبوبت بالایی برخوردار است زیرا این زبان می‌تواند معادلات پیچیده را برای کاربران محاسبه کند، موارد مختلف را تحلیل کند و کارهای مختلف و مهمی زیادی از این قبیل را انجام دهند. سوشیال مدیاهای محبوب مانند گوگل، یوتیوب، فیس بوک، ردیت و….زبان پایتون را زبان محبوب خود اعلام کرده اند و به دنبال استخدام افرادی هستند که تسلط نسبی نسبت به زبان برنامه نویسی پایتون دارند که این امر یکی دیگر از دلایل علاقه مندی افراد به زبان برنامه نویسی پایتون است. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به مقاله لپ تاپ مناسب برنامه نویسی مراجعه کنید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نرم افزار Matlab

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i5
حافظه رم 8 گیگابایت
حافظه داخلی 256 گیگابایت SSD
کارت گرافیک 2 گیگابایت کارت گرافیک مجزا

نرم افزار Matlab

از نرم افزار متلب برای در صنایع بسیار زیادی استفاده می‌شود. این نرم افزار به تجزیه و تحلیل داده ها به شما کمک می‌کند و هر شغل حرفه ای نیازمند افراد متخصص در این رشته است. زبان متلب برای تجزیه و تحلیل سریع داده ها استفاده می‌شود . زبان متلب یک زبان سطح بالای برنامه نویسی ماتریس_آرایه ای است و دارای ویژگی های برنامه نویسی شئی گرا است. در برنامه متلب مجموعه ای از الگوریتم های محاسباتی مانند سینوس، کسینوس و توابعی مانند ماتریس معکوس در این نرم افزار قرار دارند و به افراد در محاسبات و تجربه و تحلیل کمک فراوانی می‌کند.

نرم افزار XAMPP

نرم افزار زمپ برای توسعه سایت طراحی شده استفاده می‌شود. این نرم افزار به طراحان سایت و برنامه نویسان این امکان را می‌دهد که صفحات خودشان را بدون دسترسی به اینترنت ویرایش کنند. نرم افزار زمپ در اصل برای راه اندازی localhost یا یک سرور محلی است. نرم افزار زمپ به کاربران کمک می‌کند که بدون نیاز به تنظیمات جانبی محصولات، Apache ،MariaDB ،PHP ،Perl را بر روی سیستم عامل خود به صورت یکجا نصب کنند.

پاسخ به سوال 90 درصد کاربران

بیش‌تر افراد مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن جواب سوالات خود در صفحات وب سایت ها می‌گردند ولی به جواب نهایی نمی‌رسند. برای همین ما تصمیم گرفتیم تعدادی از سوالات پرتکرار از طرف کاربران را بررسی کنیم. در صورتی که سوال مد نظر  شما در ادامه ذکر نشده است می‌توانید به چت بار سایت مراجعه کرده و همان دقیقه پاسخ خود را دریافت کنید.

لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

برای رشته مهندسی کامپیوتر لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر؟

اگر شما دائم در حال جا به جایی هستید و یا مسافرت های زیادی در برنامه شما جای دارد مسلما لپ تاپ گزینه ی بهتری برای شما است. از لحاظ سخت افزاری کامپیوتر قدرت بالا تری دارد اما این نکته را در نظر بگیرید که شما برای پروژه های مهندسی کامپیوتر نیاز به یک سیستم ابر قدرت ندارید و یک لپ تاپ با میانگین قیمت 30 تومن می‌تواند تا سال ها پاسخگوی نیاز های مهندسی شما باشد.

لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر هنرستان چه سخت افزاری دارد؟

لپ تاپ مناسب برای دانش اموزان هنرستانی باید حداقل از سی پی یو نسل یازدهم i5 باشد، 2 گیگابایت کارت گرافیک مجزا داشته و حافظه داخلی آن حتما از نوع SSD باشد تا دانش آموزان هنگام انجام پروژه های خود دچار مشکل نشوند.همچنین چون دانش اموزان رشته مهندسی کامپیوتر مدت زمان زیادی را با سیسم در ارتباط هستند باید سعی کنند از لپ تاپی دارای صفحه نمایش مات و پنل IPS استفاده کنند تا چشمان آن ها دچار آسیب نشود. برای درک بهتر مطلب بالا پیشنهاد می‌کنیم مقاله لپ تاپ های 20 الی 30 میلیون ما را بررسی کنید و در صورت داشتن سوال از طریق چت بار سایت با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

لپ تاپ های بین 20 الی 30 میلیون

نهایت هزینه ای که برای بهترین لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر می‌توان استفاده کرد چقدر است؟

لپ تاپ مناسب برای رشته کامپیوتر از قیمت بین 20 میلیون شروع و نهایتا تا 40 میلیون تومان ادامه دارد. هزینه بیش‌تر از 40 میلون برای لپ تاپ های مناسب برنامه نویسی هزینه اضافی است زیرا آپشن هایی که در لپ تاپ های حرفه ای قرار دارد در رشته مهندسی کامپیوتر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. البته اگر کاربران در نظر دارند که در کنار انجام پروژه های مهندسی بازی و کارهای گرافیکی نیز انجام دهند داستان متفاوت می‌شود و می‌توانند از لپ تاپ گیمینگ برای تمامی این امور استفاده کنید.

سخت افزار مورد نیاز برای لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر

سخت افزار به کار رفته در لپ تاپ های مهندسی کامپیوتر از رده متوسط به بالا برخوردار هستند یعنی نه آنقدر ضعیف هستند نه مانند لپ تاپ های سری گیمینگ قدرتمند، بلکه در دسته میان رده قرار دارند که می‌توان کارهای نیمه حرفه ای نیز در آن ها انجام داد. رشته مهندسی کامپیوتر دارای زیر شاخه های متنوعی است اما خبر خوب است که برای همه این زیر شاخه ها می‌توان از یک لپ تاپ واحد و قدرتمند استفاده کرد. در ادامه سخت افزار مورد نیاز در لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر را بررسی خواهیم کرد.

لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

نقش CPU در لپ تاپ های مناسب مهندسی کامپیوتر

سی پی یو به کار رفته در لپ تاپ های مناسب این رشته باشد حداقل از سری Core i5 یا Ryzen 5 باشد تا سیستم  دچار هنگی، کندی و یا عدم پردازش نشود. به تعداد هسته در سی پی یو توجه کنید، سعی کنید از لپ تاپ هایی با 8 هسته استفاده کنید و توجه کنید که حتما دارای خاصیت تردینگ (افزایش دو برابری کارکرد سی پی یو) باشد تا سرعت سیستم افزایش و سرعت پاسخ دهی آن کاهش پیدا کند. برای انجام کارهای حرفه ای تر از لپ تاپ های سری Core i7  استفاده کنید. لپ تاپ های دارای این سی پی یو قدرت پردازش بالاتری دارند و کارهای حرفه ای تری را پشتیبانی می‌کنند. در لپ تاپ های داری سی پی یو Core i7 می‌توانید کارهای گرافیکی و بازی های رده متوسط را نیز انجام دهید. برای درک بهتر مطالب بالا پیشنهاد می‌کنیم که دسته بندی لپ تاپ های Core i7 را بررسی کنید را بهتر متوجه منظور ما شوید.

لپ تاپ core i7

نقش کارت گرافیک در لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

کارت گرافیک در لپ تاپ های مخصوص رشته کامپیوتر باید حتما مجزا باشد و کارت گرافیک آنبرد پاسخگوی نیاز کاربران نمی‌باشد. سعی کنید هنگام خرید لپ تاپی را تهیه کنید که حافظه کارت گرافیک آن حداقل 4 گیگابایت باشد تا بتوانید در تمامی امور مورد نظرتان از آن استفاده کنید زیرا کارت گرافیک توانایی آپدیت ندارد و در صورتی که شما بخواهید کارهای گرافیکی سنگین  انجام دهید مجبور به تعویض لپ تاپ خواهید شد.

بررسی رم مناسب در لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر

رم در این دسته از لپ تاپ ها باید حدودا بین 8 الی 16 گیگابایت باشد تا هنگام کار دچار هنگی و کندی سیستم نشوید. رم به کار رفته در این دسته از لپ تاپ ها باید حتما DDR4 باشند پس سعی کنید از رم هایی با همین مدل استفاده کنید. همچنین هنگام خرید دقت کنید که رم قابلیت ارتقا داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید رم دستگاه خود را ارتقا دهید.

 حافظه داخلی در لپ تاپ های مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

در لپ تاپ های مناسب رشته مهندسی کامپیوتر حافظه داخلی باید از نوع SSD باشد تا دستگاه بتواند 7 الی 10 برابر سرعت عادی فعالیت کند. البته هیبرید بودن حافظه داخلی کمک بسیاری به سرعت بیش‌تر دستگاه می‌کند  پس سعی کنید لپ تاپی تهیه کنید که هر دو نوع حافظه داخلی را داشته باشد. همچنین حافظه داخلی نیز مانند رم باید خاصیت ارتقاء داشته باشد تا در صورت نیاز به حافظه بیش‌تر بتوانید آن را ارتقا دهید.

معرفی لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

در ادامه برای آشنایی بیش‌تر شما با لپ تاپ های این رشته، تعدادی از لپ تاپ ها را برای شما بررسی کردیم تا اگر شما به لینک های بالای مقاله مراجعه نکرده اید در اینجا بتوانید با تعدادی ار این لپ تاپ ها آشنا شوید و بتوانید یک دیدگاه کلی نسبت به لپ تاپ ها پیدا کنید. البته ما پیشنهاد می‌کنیم حتما به لینک های مقاله مراجعه کنید تا بتوانید یک دید قدرتمند به نسبت به لپ تاپ های مناسب رشته کامپیوتر پیدا کنید.

لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

لپ تاپ لنوو IdeaPad 3 (IP3)

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i5 1135G7
حافظه رم 8 گیگابایت
حافظه داخلی 1 ترابایت HDD
کارت گرافیک GeForce MX 350 2 گیگابایت
وزن 1.65 کیلو گرم
لپ تاپ مناسب رشته مهندسی کامپیوتر

لپ تاپ لنوو IdeaPad 3 (IP3) از لپ تاپ های محبوب در رشته مهندسی کامپیوتر است. سخت افزار این لپ تاپ Core i5 است و از پردازش خوبی هنگام کدنویسی برخوردار است و از هنگی و کندی سیستم جلوگیری می‌کند. کارت گرافیک لپ تاپ مجزا است و دارای 2 گیگابایت حافظه داخلی است و کفاف نیاز های این رشته ها را تا حدودی می‌دهد. ظاهر زیبای این دستگاه باعث احساس خوبی در شما هنگام  کار با سیستم می‌شود .قیمت لپ تاپ IdeaPad 3 (IP3) حدودا 17 میلیون تومان است که برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت لپ تاپ ‌می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید. 

قیمت لپ تاپ لنوو IdeaPad 3 (IP3)

لپ تاپ ایسوس VivoBook Pro K3500PH

 

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i5 11300H
حافظه رم 8 گیگابایت
حافظه داخلی 512 گیگابایت SSD
کارت گرافیک 4GBGeForce GTX1650
وزن 1.65 کیلو گرم
قیمت لپ تاپ K3500PH2

اگر شما گرافیست هستید یا با نرم افزارهای مهندسی سر و کار دارید و در جستجوی خرید یک لپ تاپ میان رده با قیمت مناسب اما امکانات متنوع و کاربردی هستید. قطعا خرید و انتخاب لپ تاپ K3500PH یکی از بهترین گزینه های پیش رو است. این لپ تاپ یکی از جدیدترین VivoBook Pro های موجود در بازار است که حقیقتا ارزش خرید را دارد. قیمت لپ تاپ K3500PH حدودا 29 میلیون تومان بیان شده است. پیشنهاد ما این است برای بررسی بهتر و کامل تر این دستگاه به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت لپ تاپ K3500PH

لپ تاپ ایسوس VivoBook Pro N7600PC

عنوان مدل
پردازنده Intel Core i7 11370H
حافظه رم 16 گیگابایت
حافظه داخلی 1 ترابایت SSD
کارت گرافیک 4 گیگابایت GeForce RTX3050
وزن 1.95 کیلو گرم
خرید لپ تاپ N7600

لپ تاپ  N7600PC از جدید ترین لپ تاپ های وارد شده به ایران است که هنوز به صورت عمومی به بازارهای لپ تاپ یاران عرضه نشده است. این لپ تاپ یکی دیگر از گزینه های خوب و عالی برای رشته مهندسی کامپیوتر است. سی پی یو به کار رفته در این دستگاه Core i7 سری H است که از قدرت پردازش بالا و حرفه ای برخوردار است و برنامه های مهندسی را به صورت خیلی عالی پردازش می‌کند. کارت گرافیک به کار رفته در این لپ تاپ 4 گیگابایت حافظه داخلی دارد که یکی از کارت گرافیک های قدرتمند است. قیمت لپ تاپ N7600PC هنوز اعلام نشده است و احتمالا تا هفته آینده وارد بازار خواهد شد.

قیمت لپ تاپ N7600PC

سخن آخر….

در کل لپ تاپ های مناسب رشته مهندسی کامپیوتر، نیازمند سخت افزار متوسط است، سی پی به کار رفته در ای ن دسته از لپ تاپ ها حداقل باید از سری Core i5 یا Ryzen 5 باشد، رم و حافظه داخلی باید حتما قابلیت ارتقا داشته باشد و خجم رم نیز حداقل 8 گیگابایت باشد. کارت گرافیک به کار رفته در لپ تاپ های مناسب رشته گرافیک باید حتما مجزا باشد و کارت گرافیک آنبرد پاسخگو نخواهد بود. شما با قیمت بین 30 الی 40 میلیون تومان می‌توانید حرفه ای ترین لپ تاپ در رشته مهندسی کامپیوتر را تهیه کنید. در صورت نیاز می‌توانید از طریق چت بار با مشاورین ما در تماس باشید. همچنین در انتهای مقاله از نظرتان پر بار شما استقبال می‌کنیم.

بررسی همه جانبه ی لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر
تاریخ انتشار : 1400.12.04
نظرات کاربران

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بررسی همه جانبه ی لپ تاپ مناسب رشته کامپیوتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آی تی هوم است.

logo-samandehi
مقایسه