یکی از سوالاتی که ما روزانه در حجم زیادی با آن رو به رو می شویم این است که برای انجام کارهایمان بهتر است لپ تاپ بخریم یا موبایل…

پاسخ دادن به این سوال کار راحتی نیست چرا که در درجه اول باید ببینیم هدف ما از خریدن لپ تاپ یا موبایل چیست؟ چه نیازهایی داریم و چه فعالیت هایی قرار است با موبایل یا لپ تاپ خود انجام دهیم و تحت این شرایط بسنجیم که کدام یک از آن ها برای ما مفید تر خواهد بود. راهنمای خرید لپ تاپ یا گوشی هر یک به تنهایی می‌توانند این دو راهی را برای افراد حل و فصل کنند.

در این مقاله ما قصد داریم به طور کلی مزایا و معایب استفاده از هرکدام از این ابزارهای دیجیتال را برای کارهایمان بیان کنیم و در مورد ویژگی ها آن صحبت کنیم.

پس اگر شما هم جز افرادی هستید که در انتخاب بین لپ تاپ یا موبایل مردد هستید، مطالعه این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

پس تا انتها با آی تی هوم همراه باشید.

لپ تاپ بخریم یا موبایل؟

کدام را انتخاب کنیم گوشی یا لپ تاپ؟؟؟

برای اینکه بتوانیم به طور دقیق به این سوال جواب دهیم به بررسی ویژگی ها و مشخصات لپ تاپ و موبایل از جنبه های گوناگون می پردازیم:

1.از نظر قیمتی

در کل لپ تاپ و موبایل هردو جز کالاهایی گران قیمت موجود در بازار محسوب می شود. حتی برخی از گوشی های موبایلی که تاکنون به بازارعرضه شده اند قیمتی برابر و یا بالاتر از لپ تاپ های قدرتمند گیمینگ دارند.

اما در حال حاضر در بازار هم لپ تاپ ها و هم موبایل های اقتصادی وجود دارند که می توانید آن ها را تهیه کنید اما به یاد داشته باشید با انتخاب لپ تاپ می توانید از امکانات بیشتری بهره مند شوید.

 

2.از نظر آسانی در حمل و نقل و جابجایی

اگر شما جز افرادی هستید که زیاد جابجا می شوید، قطعا انتخاب گوشی موبایل برای شما بهتر است. چرا که جابجایی و حمل و نقل لپ تاپ تا حدودی سخت است.

اما از انجایی که تکنولوژی نسبت به گذشته پیشرفت چشم گیری داشته است و کمپانی های سازنده لپ تاپ نیز بسیار پیشرفته شده اند، هم اکنون در بازار لپ تاپ هایی وجود دارد که بسیار سبک وزن و ظریف هستند و ابعاد و اندازه ای در حد یک کتاب دارند و از نظر وزنی نیز تا 1 کیلوگرم هستند.

لپ تاپ بخریم یا موبایل؟

3. از نظر راحتی در دسترسی

اگر شما در محیطی بیرون از خانه باشید که یک کار ضروری برای شما پیش بیاید، به سادگی می توانید موبایلتان را از جیبیتان خارج کنید و کار مربوطه را انجام دهید. در حالی که برای کار با لپ تاپ باید حتما در محیط ایمنی قرار بگیرید و شرایط استفاده از لپ تاپ را نیز باید داشته باشید.

شما می توانید به راحتی در خیابان، پارک، مترو و…. از گوشی موبایل استفاده کنید اما در مورد استفاده از لپ تاپ این امکان وجود ندارد.

 

5.از نظر برقراری ارتباط با دیگران

شما با انتخاب گوشی موبایل می توانید از آن برای ارتباطاتت و تماس تلفنی نیز استفاده کنید.

اما لپ تاپ ها این قابلیت را ندارند که بتوانید با آن ها تماس صوتی برقرار کنید و تنها در حالتی که به اینترنت متصل باشند می تواند از آن برای ارتباط با دیگران و پیام رسان ها استفاده کرد.

لپ تاپ بخریم یا کامپیوتر

 

لپ تاپ یا موبایل

6.از نظر کاربری در استفاده

اگر قرار است شما برای کارهایی مانند کلاس های درس و دانشگاه یا کارهایی مانند بورس یا ترید، لپ تاپ یا تبلت بخرید.

پیشنهاد ما به شما خرید لپ تاپ است.

چرا که علاوه بر این که محدوده دید وسیعی را در انتخاب کاربر قرار می دهد، امکانات گسترده تری نیز دارد.می توانید همزمان چند صفحه یا برنامه را بدون مشکل اجرا کنید و کار با آن قطعا برای شما راحت تر خواهد بود.

 

7.از نظر حافظه برای نگهداری اطلاعات

اصولا لپ تاپ های فضای بیشتری برای نگهداری اطلاعات دارند در حالی که حافظه نگهداری در موبایل محدود است.

اگر حجم اطلاعات و داده های شما بسیار زیاد است قطعا انتخاب لپ تاپ برای شما بهتر خواهد بود.

8.از نظر مقاومتی

لپ تاپ و موبایل هر دو جز وسایلی هستند که باید در نگهداری آن ها نهایت تلاش را داشت تا صدمه ای به آن ها وارد نشود.

بیشتر لپ تاپ های جدیدی که وارد بازار می شوند دارای تست نظامی millitary grade هستند و در برابر ضربه، پرت شدن از ارتفاع حتی رد شدن ماشین از روی آن ها مقاوم هستند.

تست نظامی ایسوس به چه معناست؟

به عنوان سخن آخر…

باید گفت انتخاب بین لپ تاپ یا موبایل، یا حتی انتخاب بین لپ تاپ یا تبلت ممکن است که کمی سخت باشد. چرا که در درجه اول باید این موضوع دقت کنیمکه کدام یکی از آن ها برای شما و کارهایی که قرار است انجام دهید مناسب است.

چنانچه در زمینه خرید لپ تاپ به هرگونه راهنمایی نیاز داشتید یا سوالی داشتید، متخصصات آی تی هوم آماده پاسخگویی به شما هستند.